20. ročník slavnosti Vajíčkovník v Dolní Řasnici

10.04.2023

Ještě v poledne to vypadalo, že začne v Dolní Řasnici sněžit. Ale v půl druhé, když se pod hnízdem čápů houfovali první účastníci průvodu, začalo vykukovat sluníčko. Asi působily řehtačky, klapačky, trubky, bubny, píšťalky a další hlomozítka, která zahánějí Zimu. Účastníky povzbuzoval k volání Martin Lizanec. U AZ Bazaru bylo malé občerstvení a než pochodníci dorazili ke statku, bylo jich skoro 150. Tam již čekalo stejně tolik diváků.

Jubilejní 20. ročník měl tradiční program. Za zvuků skladby Vajíčkvník účastníci věšeli na strom vajíčka svých přání. Pak jsme strom zvedli. Děti z Řasničky vedené učitelkou M. Chlápek předvedly pásmo koled, písniček a jarních tanečků. Na ně navázal dospělý tanec Zumba studia Lenky Šebové z Míšku. Kromě tradičních velikonočních kuřátek zde byl čerstvý chléb z místní domácí pekárny a další pečivo z Jindřicovic. Pro děti projížďky na koních, vystoupení řezbářek, divadelní pohádka studia Rolnička. V mezičase vznikla improvisovaná autogramiáda knížky pohádek O smutném myslivci.

V 18 hodin se některým ze statku ještě nechtělo, ale folkař Petr Randus ukončil hudební produkci. Velikonoce byly slunečné – zimu jsme zahnali.