Jéžišek ve Větrově

31.12.2017

Vánoční setkání spolužaček a kamarádek v naší pobočce ve Větrově, Dlouhé ulici mělo hřejivou náladu. Setkávají se zde totiž nejen sousedky, ale i někdejší učitelky. Vzpomínaly, jak ještě nedávno lezly přes plot, a dnes jim dělá problém přelézt příkop. Ale na setkání ho překročily všechny.

Domeček v Dlouhé ulici slouží jako neformální - dnes bychom řekli komunitní - centrum. Historicky je spjatý s narozením paní Marie Hnátnické (rozená Bártlová)v roce 1926, která po skončení školy pak začínala jako učitelka v nedaleké národní škole ve Větrově. Poté dvacet let učila v ZŠ Bělíkova ve Frýdlantě a dále ve škole v Liberci. Její přítomnost je vždy příležitostí k hezkému vyprávění o mojich dětech.

Tato někdejší učitelka má doma několik desítek dětských suvenýrů. Další dostala i letos k Jéžíšku (viz foto). Ona si s nimi povídá jako kdysi s dětmi. Pak se mnozí její bývalí žáci diví, že při setkání ve městě, si vzpomene, kde seděli, jak zlobili, nebo že byli šikovní. Tak ať máte i vy šikovný rok 2018.