Tvrdé dárky jsou nejlepší. Darujte pod stromeček knihu

08.11.2023

O smutném myslivci a chytrých zvířátkách je dvanáct pohádek sleduje jednotlivé měsíce horského roku. Jsou to vyprávění pro děti, ale jak je u tohoto autora pravidlem, kdo chce, najde zde hlubší symboliku. Také popisované skutečnosti jsou až překvapivě skutečné. Sám autor v úvodu říká: "Vlastně to není pohádka, protože ti, od kterých jsem ji slyšel, skutečně žili." Také ilustrace nejsou pouhými obrázky, ale mohou být pro malé čtenáře a jejich rodiče a zejména prarodiče nejen matematickou hádankou.

V závěru je slovníček mysliveckých a krajových výrazů. Publikaci ilustrovala autorka betlémů Jana Dlouhá a graficky upravil držitel řady prestižních cen za úpravu tiskovin ak. mal. Karel Chovanec, kteří oba mají vztah k těmto místům.   

Lásky zelené lavice vypráví o radostech i strastech školáka, první ochutnání konopí i překračování jiných zákazů. Mimořádně otevřené vyprávění o trablích, průšvizích, prvních láskách i poznáních je doplněno přehlednou historii školy od jejího vzniku do května 2014, životopisy učitelů a více než 400 fotografiemi. Je to čtení u kterého se lidé smějí i pláči.

Krčma čili Kretscham jsou pověsti ze statku na Frýdlantsku od dob nejstarších do dneška. Kniha osvětluje některé historické názvy i život na současném venkově. Přílohou je historický hřebík. 

Publikace mají hezkou grafickou úpravu a mimořádně pečlivé knihařské zpracování.


Můžete je objednat na adrese:

Facír, Baltská 42, 460 14 Liberec XIV. Elektronicky: ceskysvet@seznam.cz  nebo na telefonu 603 90 32 38